Notowania

wiadomości
25.07.2011 04:37

"Nasz Dziennik" Będzie audyt protokołów

Prokuratura wojskowa zleci audyt dokumentacji medycznej ofiar katastrofy smoleńskiej, przekazanej przez stronę rosyjską - pisze "Nasz Dziennik".

Podziel się
Dodaj komentarz

Wszystkie trumny ofiar katastrofy smoleńskiej ważą po blisko osiemdziesiąt kilogramów, a protokoły sądowo-medyczne sporządzono według jednolitego wzoru. To - w opinii rodzin - kolejne argumenty podważające wiarygodność dokumentów, wytworzonych na terenie Federacji Rosyjskiej. Dlatego prokuratura wojskowa zamierza zlecić przeprowadzenie audytu akt medycznych, przekazanych przez stronę rosyjską - dowiedział się "Nasz Dziennik".
Prokuratura zastrzega, że nie udziela żadnych informacji dotyczących dokumentacji sądowo-medycznej ze śledztwa smoleńskiego. Jednak potwierdza, że gromadzi dokumentację medyczną ofiar. Działania te to według "Naszego Dziennika" efekt narastających wątpliwości odnośnie do dokumentacji rosyjskiej.
Jak nieoficjalnie dowiedziała się gazeta, następnym krokiem będzie sprawdzenie przez biegłych rosyjskich materiałów medycznych prawdopodobnie wszystkich ofiar katastrofy. Dokumentacja dotycząca niektórych osób już trafiła do biegłych. Stało się tak w przypadku Zbigniewa Wassermanna. Do tej pory brakuje jednak dokumentacji dotyczącej niektórych ofiar. W przypadku Ewy Bąkowskiej nie mamy żadnych protokołów sądowo-medycznych.
Więcej w "Naszym Dzienniku".

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/"Nasz Dziennik"/kl/Siekaj

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz