Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dzienniki
08.09.2007 04:22

"Nasz Dziennik" Dreptaliśmy w miejscu

Dwa lata kadencji Sejmu okazały się bardzo burzliwe i bardzo wiele miesięcy tej kadencji można określić mianem "pustych" - mówi w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" poseł Prawa i Sprawiedliwości Arkadiusz Mularczyk. Dodaje, że walki o koalicję i inne problemy nie pozwoliły na skuteczną pracę w parlamencie.

Podziel się
Dodaj komentarz

Arkadiusz Mularczyk w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" podkreśla, że choć udało się przyjąć tak ważne ustawy jak Karta Polaka, jednak wiele projektów utknęło w Sejmie. Poseł tłumaczy, że nikt nie zakładał, iż kadencja parlamentu będzie trwała tylko dwa lata. Jak mówi, wiele projektów trafiło do komisji, toczyły się nad nimi prace. Parlamentarzysta zaznacza, że w normalnej sytuacji politycznej kadencja Sejmu trwa cztery lata, a w takim okresie aktów prawnych, rozwiązań, na które czekają Polacy, a które trafiłyby pod obrady Sejmu, byłoby zdecydowanie więcej.
Poseł Mularczyk zaznacza też, że przygotowane już ustawy trafią pod obrady Sejmu nowej kadencji. Jak dodaje, nowych rozwiązań prawnych nie będzie trzeba przygotowywać, wystarczy przeprowadzić proces legislacyjny. Więcej w "Naszym Dzienniku".

"Nasz Dziennik"/kl/MagM

Tagi: dzienniki, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz