Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dzienniki
27.07.2008 00:59

"Nasz Dziennik" Ludowcy chcą nowych resortów

Po wakacjach dojdzie do pierwszych dymisji w rządzie Donalda Tuska - pisze "Nasz Dziennik". Według gazety stanowiska stracą minister infrastruktury Cezary Grabarczyk oraz minister kultury Bogdan Zdrojewski.

Podziel się
Dodaj komentarz

Zdaniem "Naszego Dziennika" Cezary Grabarczyk nie radzi sobie z budową autostrad i innych dróg. Tymczasem jest to nie tylko jedna z najważniejszych obietnic wyborczych PO. Politycy koalicji mówią nieoficjalnie, że wyborcy łatwo ocenią efekty prac Ministerstwa Infrastruktury i nawet najlepszy PR nie pozwoli zatrzeć ewentualnej porażki w budowie autostrad.
Według gazety niepewny swojego miejsca w rządzie powinien być także minister kultury Bogdan Zdrojewski. Politycy koalicji zarzucają Zdrojewskiemu uśpienie aktywnego pod wodzą ministra Ujazdowskiego ministerstwa. Pretekstem do zmiany szefa resortu może być także przygotowywana ustawa medialna. Bogdan Zdrojewski powołał niedawno zespół, który miał zająć się przygotowaniem propozycji zmian w funkcjonowaniu mediów w Polsce, ale jego efekty są mizerne. Zdaniem "Naszego Dziennika" premier obawia się, że Zdrojewski będzie zbyt samodzielny przy pracach nad nową ustawą medialną i nie zrealizuje w pełni pomysłów PO przejęcia mediów publicznych.
Paradoksalnie ostatni wniosek o odwołanie minister Ewy Kopacz pomoż jej utrzymać stanowisko - pisze "Nasz Dziennik". Odwołanie minister zdrowia kilka tygodni po głosowaniu nad nioskiem opozycji, oznaczałoby przyznanie jej racji.
Korekta w składzie Rady Ministrów może oznaczać także głębsze zmiany w umowie koalicyjnej. W opinii gazety, przy okazji potencjalnych roszad na ministerialnych stołkach, ludowce chcieliby otrzymać Ministerstwo Środowiska. "Nasz Dziennik" wyjaśnia, że wielu działaczy PSL miało pretensje do wicepremiera Waldemara Pawlaka, że w trakcie negocjacji nad powołaniem koalicyjnego rządu z PO nie wywalczył dla ludowców resortu, który niemal zawsze był obsadzany przez PSL. Teraz może się nadarzyć okazja do odzyskania resortu.

"Nasz Dziennik"/iar/kw/jp

Tagi: dzienniki, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz