Notowania

dzienniki
09.01.2009 01:03

"Nasz Dziennik" Miasto moze zbankrutować

45 - procentowa podwyżka cen prądu w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Stalowej Woli spowoduje upadek miejscowych zakładów i wzrost bezrobocia - alarmuje "Nasz Dziennik". Zdaniem gazety, pracę może stracić 2,5 tysiąca ludzi. Ceny podnosi Polska Grupa Energetyczna, która obsługuje wschodnie województwa. Podwyżki tłumaczy wzrostem cen energii na rynku hurtowym, wywołanym m. in. wzrostem cen węgla.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Nasz Dziennik" zwraca uwagę, że wzrost cen najbardziej odczuje energochłonna branża przemysłowa, w tym nawet dobrze prosperujące firmy. Przedstawiciele Huty Stalowa Wola, największego pracodawcy na Podkarpaciu alarmują, że po podwyżce koszty produkcji przewyższą możliwe do uzyskania przychody ze sprzedaży maszyn, a to pociągnie za sobą lawinę zwolnień.
Z kolei prezydent Stalowej Woli Andrzej Szlęzak uważa, że tak wysoki wzrost cen energii oznacza katastrofę gospodarczą miasta, którą mocno odczuje samorządowy budżet i mieszkańcy. Przedsiębiorcy i magistrat chcą skierować protest do premiera i parlamentarzystów - dodaje "Nasz Dziennik".

"Nasz Dziennik"/IAR/daw/orzechowska

Tagi: dzienniki, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz