Notowania

wiadomości
06.05.2011 03:18

"Nasz Dziennik" Piszą wezwanie dla Arabskiego

"Nasz Dziennik" pisze, że prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga, badająca wątek organizacyjny wizyt w Katyniu z 7 i 10 kwietnia 2010 roku, wystąpi do Federacji Rosyjskiej o przekazanie dokumentów obowiązujących procedur lotniczych. Wniosek o pomoc prawną został już przygotowany i właśnie jest tłumaczony. Śledczy nie wykluczają przesłuchania szefa Kancelarii Premiera, Tomasza Arabskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Wniosek jest już gotowy, trzeba go jeszcze przetłumaczyć" - poinformowała "Nasz Dziennik" prokurator Renata Mazur, rzecznik prokuratury. Dodała, że prokuratorzy prowadzący śledztwo zastrzegli, iż dopóki nie trafi on do strony rosyjskiej, nie będą informować o szczegółach. "Chcemy uzyskać dane dotyczące wewnętrznych przepisów, procedur obowiązujących w Rosji." - mówiła wcześniej rzecznik.
Prokuratura Warszawa-Praga przesłuchuje obecnie świadków. Na liście jest osiemdziesięciu, ale niewykluczone, że ta liczba wzrośnie. Dziennie przesłuchuje się średnio dwie osoby. Pierwszego świadka pod koniec kwietnia - około 6 godzin. Według nieoficjalnych informacji był to jeden z funkcjonariuszy BOR.
W ramach postępowania przesłuchiwani będą pracownicy Kancelarii Prezydenta, Kancelarii Premiera, Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Ministerstwa Obrony Narodowej oraz funkcjonariusze BOR. Nie można wykluczyć przesłuchania szefa kancelarii premiera Tomasza Arabskiego, podobnie jak wojskowych, mimo że dochodzenie prowadzi prokuratura cywilna. "Zgodnie z prawem jest to możliwe, jeśli będziemy przesłuchiwać ich w charakterze świadków. Nie możemy im stawiać zarzutów." - mówi "Naszemu Dziennikowi" Renata Mazur.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/"Nasz Dziennik"/kl/to/

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz