Notowania

wiadomości
16.11.2011 01:30

"Nasz Dziennik" Prokuratorzy do śledztw

Usprawnienie funkcjonowania prokuratury i wzmocnienie pozycji prokuratora generalnego - to najważniejsze postulaty prokuratorów przed zapowiadanym rozpoczęciem prac nad przygotowaniem nowej ustawy o prokuraturze. O sprawie pisze "Nasz Dziennik".

Podziel się
Dodaj komentarz

Jak czytamy, przygotowany przez Prokuraturę Generalną projekt nowej ustawy będzie musiało pilotować Ministerstwo Sprawiedliwości, bo PG nie posiada inicjatywy ustawodawczej.
Zdaniem ekspertów, musi zostać wzmocniona rola ustrojowa prokuratora generalnego. Drugą kwestią jest udrożnienie struktury funkcjonowania prokuratury, która jest archaiczna i pochodzi z czasów PRL.
"Nasz Dziennik" wyjaśnia, że Prokuratura Generalna chce podczas prac nad nowym aktem prawnym uwzględnić opinie prokuratorów wszystkich szczebli. W zorientowaniu się w poglądach ma pomóc ankieta rozsyłana do poszczególnych prokuratorów. Znalazły się tam m.in. pytania o definicję prokuratury, powiązanie nowej ustawy z ustawą o sądach, kwestia utrzymania prokuratury wojskowej i prokuratorskiego pionu IPN, a także system oceny prokuratorów.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/"Nasz Dziennik"/kawo/dj

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz