Notowania

wiadomości
11.02.2011 02:42

"Nasz Dziennik" Rehabilitacja pod presją Strasburga

Zapowiedzi rehabilitacji przez Rosję ofiar zbrodni katyńskiej to efekt bliskiego wyroku Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu w tej sprawie - czytamy w "Naszym Dzienniku". Tak w rozmowie z gazetą ocenia Witomiła Wołk-Jezierska, której skargę rozpatruje Trybunał. Jak czytamy, przedstawiciele organizacji katyńskich sceptycznie odnoszą się do tych deklaracji, podkreślając, że czekają na konkretne decyzje władz rosyjskich. Zaznaczają też, że samo sformułowanie "rehabilitacja" jest niewłaściwe.

Podziel się
Dodaj komentarz

"To jest po prostu presja Trybunału w Strasburgu - komentuje Wołk-Jezierska rosyjskie zapowiedzi o możliwości rehabilitacji ofiar Katynia.
"Rosjanie zaczynają się odwracać od tamtych żenujących stwierdzeń zawartych w odpowiedzi na naszą skargę" - wskazuje w rozmowie z gazetą.
Według ekspertów, wyrok w tej sprawie może zapaść w ciągu najbliższych kilku tygodni. W tym postępowaniu przedstawiona została obszerna dokumentacja, a pierwsza jego część zakończyła się już w październiku. Ponadto - zaznacza "Nasz Dziennik" - postępowanie to jest prowadzone w trybie przyspieszonym, o co wnioskowali pełnomocnicy rodzin katyńskich.
Więcej - w "Naszym Dzienniku".

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Nasz Dziennik/kawo/dj

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz