Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

"Nasz Dziennik" Rozmowa z Witoldem Kołodziejskim

0
Podziel się:

Witold Kołodziejski, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" krytykuje przygotowywaną przez Sejm, nowelizację ustawy medialnej. Szef KRRiT wskazuje na niską jakość noweli, o czym świadczy w jego opinii dua liczba poprawek, jakie są do niej zgłaszane w trakcie prac sejmowych. Szef Rady nie ma wątpliwości, że jedynym powodem proponowanych zmian jest chęć powołania nowych władz radia i telewizji publicznej.

Witold Kołodziejski podkreśla, że propozycje, związane z ograniczeniem liczby osób płacących abonament radiowo-telewizyjny, muszą być połączone z dokładnymi analizami skutków finansowych dla nadawców publicznych, a tego - zdaniem przewodniczącego - brakuje w pracach nad projektami Platformy Obywatelskiej. Witold Kołodziejski dodaje, że samo zniesienie obowiązku opłacania abonamentu przez emerytów może skutkować zmniejszeniem wpływów z tego tytułu o 30 procent. Przewodniczący KRRiT obawia się, że zmuszenie nadawców publicznych do rynkowej rywalizacji spowoduje komercjalizację tych mediów.
A takie są "mediami, które służą do zarabiania pieniędzy, więc oferują rozrywkę, a żeby się na niej dobrze zarabiało, musi się stawać coraz bardziej powszechna, żeby była powszechna, to ten poziom jest tak uśredniany, aby trafiała do jak najszerszej rzeszy widzów, a jeśli jest poziom uśredniany, to jest zmniejszany." - mówi Witold Kołodziejski "Naszemu Dziennikowi".

IAR/nd/łp

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)