Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Nasz Dziennik" Rząd ściąga urzędników z Brukseli

0
Podziel się

Polscy eksperci zatrudnieni w Unii Europejskiej, którzy na czas naszej prezydencji we Wspólnocie, będą oddelegowani do administracji publicznej, są narażeni na konfilkt interesów. - pisze "Nasz Dziennik". Gazeta przypomina, że osoby, które będą między innymi prowadzić unijne grupy robocze, muszą zostać wybrane nie później niż w połowie 2010 roku. Oddelegowany urzędnik musi wystąpić w takiej sytuacji z wnioskiem o przyznanie mu urlopu z przyczyn osobistych.

bEhgUxuJ

Rzecznik prasowy Komisji Europejskiej Johannes Laitenberger powiedział "Naszemu Dziennikowi", że podczas urlopu urzędnik nie pobiera pensji z instytucji europejskiej, nie ma również praw do świadczeń.
Gazeta zauważa, że zatrudnieni na wysokich stanowiskach w polskich strukturach władzy pracownicy Unii Europejskiej narażają się na zarzuty działania niezgodnie z naszym interesem. To dlatego, że w niektórych sytuacjach polskie stanowisko jest sprzeczne z unijnym. "Nasz Dziennik" przypomina, że doszło do tego na przykład podczas negocjacji w sprawie pakietu energetycznego. Europoseł Konrad Szymański z PiS zwraca uwagę, że w takich sytuiacjach może dochodzić do rozstrzygnięcia problemu na niekorzyść Polski.

"Nasz Dziennik"/IAR/daw/to/

bEhgUxvm
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)