Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

NATO apeluje o spokój w Egipcie

0
Podziel się
bEpOfdVN

NATO - Egipt - spokój

NATO apeluje o spokój w Egipcie. Sekretarz generalny organizacji Anders Fogh Rasmussen napisał w specjalnym oświadczeniu, że jest bardzo zaniepokojony sytuacją w w tym kraju.
Od rana w Egipcie trwają walki pomiędzy siłami porządkowymi a zwolennikami odsuniętego od władzy prezydenta Mohameda Mursiego. Władze wprowadziły stan wyjątkowy. Anders Fogh Rasmussen wezwał obie strony konfliktu do powściągliwości i powstrzymania się od przemocy. Zaapelował o rozpoczęcie starań nad przywróceniem naturalnego politycznego procesu. Sekretarz generalny dodał też, że Egipt jest ważnym partnerem dla NATO.
Zachowanie armii w Egipcie potępiły też władze Stanów Zjednoczonych Wielkiej Brytanii, Iranu, Turcji, Niemiec i Kataru. Swój sprzeciw wyraziły również organizacje takie jak ONZ i Unia Europejska.
Według podanych przez ministra zdrowia danych, dziś - głównie w Kairze - w wyniku starć z wojskiem zginęło blisko 150 osób. Rannych z kolei zostało ponad 1400 osób. Bractwo Muzułmańskie twierdzi, że ofiar śmiertelnych jest ponad 2000.

IAR

bEpOfdWq
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)