Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nauka Jak odmłodzić komórki

0
Podziel się
bErHmcPV

Ekstremalnie zdrowy tryb życia może odwracać proces starzenia się komórek. Takiego zdania są naukowcy z Kalifornii. Na razie nie można mówić o sposobie na nieśmiertelność, ale według badaczy - warto spróbować.
Trzeba zrobić trzy rzeczy. Przede wszystkim należy regularnie uprawiać sport. Poza tym niezbędna jest ścisła wegetariańska dieta oraz medytacja. Takie zasady wprowadziło dziesięciu z badanych 35 mężczyzn cierpiących na raka prostaty. Naukowcy zauważyli, że wydłużyły się u nich struktury komórkowe zwane telomerami. To właśnie proces skracania się telomerów wywołuje starzenie się komórek, powiedział amerykańskiemu radiu NPR autor badań dr Dean Ornish. Dodał, że ten proces skracania jest przyspieszany na przykład przez palenie, stres czy brak ćwiczeń fizycznych.
A u tych badanych, którzy ćwiczyli, pościli i medytowali komórki odmłodniały - oznajmił dr Ornish. Niezależni badacze podkreślają, że z tych badań nie należy wyciągać pochopnych wniosków i że powodów starzenia jest więcej niż tylko coraz krótsze telomery.
Publikację zamieszcza prestiżowy tygodnik medyczny "The Lancet"

IAR

bErHmcQy
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)