Notowania

wiadomości
20.08.2011 18:36

NAUKA NASA - kosmici - kontrowersyjny raport

NASA odcina się od raportu sugerującego, iż obce cywilizacje mogą zniszczyć ludzi za to, że niszczą oni przyrodę. W minionych dniach kontrowersyjny dokument przykuł uwagę światowych mediów. Raport ukazał się w prestiżowym piśmie kosmologicznym "Acta Astronautica".

Podziel się
Dodaj komentarz

Autorzy piszą, że kontakt z istotami pozaziemskimi może się dla ludzi skończyć bardzo różnie. Obcy mogą nam pomóc - na przykład przyjąć do międzygwiezdnych organizacji. Jest jednak sporo zagrożeń: kosmici mogą ludzi uznać za konkurentów. Może też im nie spodobać się fakt, że na Ziemi ginie wiele gatunków roślin i zwierząt, rośnie za to stężenie dwutlenku węgla. To grozi inwazją obcych i zagładą Ziemi - wynika z raportu, cytowanego przez brytyjską gazetę "Guardian", czy telewizje Fox i CNN.
Sprawę zapewne uznano by za bzdurę, gdyby nie fakt, że jako autorów raportu wymieniono ekspertów NASA. Amerykańska agencja kosmiczna stanowczo zaprzeczyła tym pogłoskom. A jeden z autorów publikacji przyznał, że raport napisany został w tonie pół żartem pół serio, przeprosił NASA za nieporozumienie i zapewnił, że na razie możemy spać spokojnie.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz