Notowania

nepal
13.06.2008 09:07

Nepal: Tymczasowy rząd rezygnuje

Maoistyczni ministrowie chcą doprowadzić do powołania nowego gabinetu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

W Nepalu, maoistyczni ministrowie rządu tymczasowego złożyli rezygnacje ze swych funkcji na ręce lidera maoistów Pushpy Kamala Dahala, znanego jako towarzysz Prachanda. Chcą w ten sposób doprowadzić do ukonstytuowania się nowego rządu, którym kierować będą liderzy maoistyczni.

Rezygnacje złożyło siedmiu ministrów desygnowanych do rządu tymczasowego przez maoistów. Przywódca maoistów Prachanda ma je przedstawić premierowi Nepalu.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Nepalska monarchia przestała istnieć ]( http://news.money.pl/artykul/nepalska;monarchia;przestala;istniec,98,0,345186.html )
* [ Nepal: Koniec władzy króla ]( http://news.money.pl/artykul/nepal;koniec;wladzy;krola,158,0,345246.html )

Obserwatorzy nepalskiej sceny politycznej uważają, iż maoiści chcą w ten sposób wywrzeć presję na premiera, którym jest 83-letni Girija Prasad Koirala, by negocjacje na temat utworzenia nowego rządu ruszyły z martwego punktu.

Po kilku tygodniach od wyborów powszechnych trzy największe ugrupowania polityczne Nepalu - maoiści, partia kongresowa oraz komuniści - nie są w stanie uzgodnić między sobą obsady stanowisk prezydenta i premiera oraz składu nowego rządu. Komentatorzy przewidują, że po obaleniu monarchii i proklamowaniu republiki Nepal jeszcze przez długi czas będzie przeżywał polityczną i społeczną destabilizację.

Tagi: nepal, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz