Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
newsweek
23.07.2006 18:16

"Newsweek" - Jak dogoniliśmy Zachód

To, że nasz rząd nie wykazuje zrozumienia dla zachodniego modelu małżeństw gejowskich czy powszechnej aborcji nie znaczy, ze nic nie bierze z Zachodu. - pisze "Newsweek". Protekcjonizm i patriotyzm gospodarczy to obszary, które polski gabinet doskonale kopiuje.

Podziel się
Dodaj komentarz

W swoim felietonie redaktor naczelny "Newsweek Polska" Tomasz Wróblewski zwraca uwagę, że premier Jarosław Kaczyński broni wysokich podatków mówiąc, że na Zachodzie są one jeszcze wyższe. Minister skarbu Wojciech Jasiński tłumacząc wrogie zachowanie rządu przy fuzji włoskich oddziałów banków Unicredito, Pekao i BPH mówił natomiast zagranicznym reporterom, że tak samo robią zachodnie rządy.
Autor zastanawia się, dlaczego nowe kraje Unii zrezygnowały z marszu do dobrobytu, lecz zapatrzyły się w leniwe demokracje socjalistycznego Zachodu. Podkreśla, że liberalizm to brutalny system dzielący społeczeństwo na ludzi sukcesu i nieudaczników. Strach pozostania w tyle bywa silniejszy niż nadzieja na lepsze życie. Dodaje, że łatwiej żyje się w kraju, gdzie dysproporcje społeczne są urzędowo niwelowane jednak, ceną za spokój są zwykle utracone marzenia o dobrobycie.

newsweek/km/kaczmarek

Tagi: newsweek, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz