Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
newsweek
23.07.2006 17:24

"Newsweek" - Ostatni bój Wildsteina

W piątek podczas posiedzenia rady nadzorczej TVP ma zostać złożony wniosek o odwołanie prezesa telewizji Bronisława Wildsteina. - podaje "Newsweek". Ma z nim wystąpić związany z Samoobroną Robert Rynkun-Werner.

Podziel się
Dodaj komentarz

Tygodnik pisze, że wśród kandydatów na zastępcę Wildsteina politycy PiS wymieniają obecnego wiceprezesa TVP Sławomira Siwka oraz szefową telewizyjnej Jedynki Małgorzatę Raczyńską.
"Newsweek" cytuje bliskiego współpracownika prezesa TVP, który mówi, że szanse na przetrwanie szacuje na około 10 procent. Tygodnik pisze, że liderzy PiS nieoficjalnie mówią, iż Wildstein, aby przetrwać musiałby wykazać się zdolnością do kompromisu, bo koalicja z Samoobroną jest dla nich zbyt wielką wartością. Mają też narzekać, że nadal nie widać pozytywnych zmian w TVP.
W tygodniku czytamy, ze w czwartek doszło do nieformalnego spotkania Wildsteina z PiS-owskimi wiceprezesami telewizji, Marcinem Bochenkiem i Sławomirem Siwkiem. Obaj mieli się wówczas wycofać z uzgodnień w sprawie reformy telewizji. "Newsweek" pisze, że nie zgodzili się, by Wildstein samodzielnie decydował o obsadzie stanowisk kierowniczych w programach informacyjnych oraz Agencji Informacji.

newsweek/km/kaczmarek

Tagi: newsweek, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz