Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rewolucja
18.06.2006 18:46

"Newsweek" - Rewolucja karteczkowa

Z informacji, jakie uzyskał "Newsweek", wynika, iż nowy szef PZU Jaromir Netzel to człowiek wskazany przez Lecha Kaczyńskiego. Prezydent nie znał jednak dobrze przeszłości tego prawnika z Pomorza. Przy tej okazji tygodnik zastanawia się też nad polityką kadrową Prawa i Sprawiedliwości.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Newsweek" pisze, że przy obsadzaniu stanowisk ludzie PiS wpadli w pułpakę poprzedników. Według tygodnika, kluczowe są karteczki z nazwiskami. Z polityki karteczkowej - pisze "Newsweek" - wyłaniają się różne osoby. Na przykład Małgorzata Raczyńska, nowy dyrektor TVP1. Albo najmłodszy wiceminister skarbu, 25-latek Michał Krupiński, który pracując w Strasburgu miał szczęście dzielić pokój z bratem ministra Ziobry - czytamy w tygodniku.
Według "Newsweeka", wikwitem polityki karteczkowej jest zapewne również Jaromir Netzel, prezes PZU. Jego nazwisko wspisał na karteczkę ktoś z otoczenia prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Może nawet sam prezydent. Nie sprawdzono dokładnie ani kwalifikacji, ani przeszłości kandydata na szefa tej wielkiej firmy. "Newsweek" pisze, że minister skarbu Wojciech Jasiński mianując go, działał wyłącznie jako listonosz.
Tygodnik pisze, że gdyby nie karteczki, to można by uniknąć kilku wpadek - takich jak z szefem PZU, czy PGNiG Bogusławem Marcem. "Newsweek" przypomina jednocześnie, że zaczynało się jednak nie najgorzej. Jeszcze kilka miesięcy temu ministrowie starali się wprowadzać nowego ducha do bastionów partyjno - urzędniczej rutyny.
Więcej na ten temat w najnowszym numerze "Newsweeka".

IAR/Newsweek/mb/dyd

Tagi: rewolucja, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz