Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
samoobrona
29.07.2007 14:57

Newsweek - Samoobrona i PZU

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego bada związki prezesa PZU z Samoobroną - pisze "Newsweek". Według dziennikarzy tygodnika, tropy śledztwa w sprawie przecieku o akcji CBA w resorcie rolnictwa zaprowadziły Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego do prezesa PZU Jaromira Netzla. Funkcjonariusze ABW badają związki szefa spółki ubezpieczeniowej z posłem Samoobrony Lechem Woszczerowiczem, zaufanym Andrzeja Leppera.

Podziel się
Dodaj komentarz

Jak ustalił "Newsweek", w połowie lipca ABW zabezpieczyła księgi wejść i wyjść do siedziby PZU. Śledczy wypytywali pracowników spółki, czy Woszczerowicz ma prawo do korzystania z podziemnego parkingu PZU. W księdze wejść i wyjść rejestrowani są bowiem goście wchodzący przez drzwi frontowe. Pracownicy PZU potwierdzają w rozmowie z "Newsweekiem", że Woszczerowicz był wyjątkowo częstym gościem w gabinecie Netzla.
Według tygodnika to właśnie Woszczerowicz odwiedził Andrzeja Leppera tego samego dnia, 6 lipca, kiedy CBA zatrzymała bohaterów afery gruntowej Piotra Rybę i Andrzeja Kryszyńskiego. Po jego wizycie wicepremier poinformował swoich współpracowników, że obawia się prowokacji i czuje się zagrożony. Kilka dni później Woszczerowicz był przesluchiwany przez ABW.

iar/Newsweek/pbp/dj

Tagi: samoobrona, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz