Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
newsweek
26.03.2006 20:19

"Newsweek": Beatyfikacyjny ekspres

"Newsweek" dużo miejsca poświęca zbliżającej się rocznicy śmierci papieża Jana Pawła II. W jednym z tekstów tygodnik zwraca uwagę, że być może już podczas majowej wizyty Benedykta XVI poznamy datę wyniesienia na ołtarze papieża-Polaka.

Podziel się
Dodaj komentarz

Tomasz Terlikowski pisze, że gdy przed niespełna rokiem na placu Świętego Piotra tłum krzyczał "santo subito" - czyli "święty natychmiast" - niewielu przypuszczało, że prośba ta spełni się tak szybko. "Newsweek" podkreśla, że nigdy dotąd w historii Kościoła formalności związane z wyniesieniem na ołtarze świętego nie były dopełniane tak szybko. 1 kwietnia w Krakowie zakończy się etap przygotowawczy procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II w Krakowie - przypomina tygodnik.
Czy jeszcze w tym roku na placu świetego Piotra zawiśnie wielki portret papieża - Polaka i odbędzie się uroczyste wyniesienie go na ołtarze ? - zastanawia się Tomasz Terlikowski. Dodaje, że jedno pozostaje pewne: ten proces jest nie tylko szybki jak żaden przed nim, ale i obfituje w zupełnie nieoczekiwane zwroty akcji.

iar/Newsweek/jędras/dj

Tagi: newsweek, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz