Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

NFZ proponuje zmiany w opiece specjalistycznej

Prezes Funduszu Agnieszka Pachciarz zapowiedziała zwiększenie liczby zabiegów wykonywanych w gabinetach, bez konieczności pobytu pacjenta w szpitalu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wlodzimierz Wasyluk/REPORTER)

NFZ chce premiować przychodnie, które oprócz diagnostyki wykonują proste zabiegi, wymagające tylko znieczulenia miejscowego.

Agnieszka Pachciarz wyjaśniła, że przychodnie specjalistyczne otrzymają określoną pulę pieniędzy na realizację zabiegów w ambulatoriach oraz na kwalifikację do przeszczepów nerek.

Środki te nie będą mogły być wykorzystane na inne cele. Zmiana finansowania ma doprowadzić do tego, że przychodniom nie będzie się opłacało odsyłać pacjenta do szpitala.

Prezes NFZ przekazała dziś do konsultacji projekt nowelizacji zarządzenia dotyczącego ambulatoryjnej opieki specjalistycznej.

Czytaj więcej w Money.pl
Lekarze grzmią: Polska w ogonie Unii Sześciolatki nadal otrzymują szczepionkę przeciw polio, po której notowane są epizody reakcji porażennych.
Dosyć tolerancji. Premier ostro o oszustach Dosyć tolerancji dla udawanych placówek pogotowia ratunkowego - mówił szef rządu.
Wyniki kontroli w służbie zdrowia. Szokują Dotyczyły one między innymi braku odpowiedniej liczby lekarzy i wyposażenia.
Tagi: służba zdrowia w polsce, nfz, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz