Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pacjent
02.09.2006 12:06

Nie będzie ekshumacji zmarłych pacjentów stacji dializ w Ostrowie Wlkp.

W Stacji Dializ w Ostrowie Wielkopolskim, w której doszło do zakażeń żółtaczką typu C, nie będzie ekshumacji pacjnetów. Rozważano taką możliwość, by sprawdzić, czy zgony wśród pacjentów placówki nie były wynikiem zakażenia. Od grudnia do maja zabiegom w stacji poddano 143 osoby, z których 25 zmarło.

Podziel się
Dodaj komentarz

Konieczność ekshumacji zwłok wykluczył biegły z dziedziny chorób zakaźnych. Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kaliszu Janusz Walczak wyjaśnił Radiu Merkury, że w ocenie specjalistów, obecność wirusa można wykryć nie później niż po paru godzinach od zgonu. Dodał, że przeprowadzona analiza dokumentacji medycznej nie wskazuje, by śmierć pacjentów miała związek z korzystanie ze stacji dializ.
Do prokuratury zgłaszali się członkowie rodzin zmarłych, którzy chcieli wyjaśnić, czy śmierć ich bliskich miała związek z zakażeniem.
Wczoraj prokuratura postawiła zarzuty byłej pielęgniarce oddziałowej ostrowskiej stacji dializ, która nieprawidłowo obsługiwała urządzenie do badania poziomu elektrolitów. Pielęgniarka nie wymieniała w jonometrze tak zwanych "rurek kapilarnych", wskutek czego pacjentom wstrzykiwano zakażoną krew. Za sprowadzenie niebezpieczeństwa epidemiologicznego i narażenie na utratę zdrowia i życia wielu osób grozi jej do 8 lat więzienia.

Tagi: pacjent, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz