Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nie dajmy się jesieni

0
Podziel się:
bEEwcJEB

jesień-porady-samopoczucie

Przyszła jesień. Wielu z nas odczuwa wyraźny spadek samopoczucia. Coraz częściej zapadamy też na przeziębienia. Słoty, brak słońca i coraz niższe temperatury wcale nie muszą zepsuć nam zdrowia i nastroju. Wystarczy kilka prostych zasad aby wrzesień , październik i listopad nie upłynęły pod znakiem jesiennej chandry i kataru.
Zwróćmy więc uwagę na swój styl życia - apeluje doktor Agnieszka Mastalerz-Migas. Zdrowa dieta i dużo ruchu - o tym jak zaznacza lekarz powinniśmy pamiętać szczególnie jesienią. Na talerzach, jak dodaje, powinniśmy mieć dużo warzyw - najlepiej do każdego posiłku. Ważny jest też odpowiedni ubiór - nie za lekko, ale też nie za ciepło, aby nie przegrzewać organizmu.
Mniej słońca, powoduje zwiększone wydzielanie melatoniny w naszych organizmach. - wyjaśnia psycholog Olga Wiankowska. To melatonina właśnie sprawia, że odczuwamy senność i zmęczenie. Aby temu przeciwdziałać musimy po prostu o siebie zadbać. Psycholog zaznacza, że jesienią powinniśmy "ładować swoje akumulatory" - korzystać z każdej okazji aby pobyć na słońcu, więcej spacerować. Dla psychicznego komfortu, jak dodaje, możemy pozwolić sobie na chwile przyjemności . Może to być, w zależności od upodobań, masaż, kubek gorącej czekolady, czy dobra książka.
Można też uzbroić się w cierpliwość i wziąć na przeczekanie w myśl powiedzenia "aby do wiosny." Jednak do wiosny, tej kalendarzowej przyjdzie nam czekać jeszcze prawie pół roku.

IAR

bEEwcJFe
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)