Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prezydent
01.06.2008 14:57

Nie dojdzie do spotkania prezydenta Iranu z Benedyktem XVI

Benedykt XVI nie przyjmie w Watykanie prezydenta Iranu Mahmuda Ahmadineżada, który będzie w Rzymie w najbliższych dniach na szczycie FAO, organizacji wyżywienia i rolnictwa Narodów Zjednoczonych. Irański przywódca nie spotka się w stolicy Włoch z nikim, oprócz przedsiębiorców: Włochy są największym europejskim partnerem gospodarczym Iranu.

Podziel się
Dodaj komentarz

Wiadomość o tym, że nie dojdzie do spotkania w Watykanie, pochodzi z Teheranu, lecz zdaniem obserwatorów milczenie Stolicy Apostolskiej jak najbardziej ją potwierdza. Rzecznik prezydenta Iranu powiedział, że Ahmadineżad nigdy nie prosił Benedykta XVI o audiencję.

Co innego jednak mówiono w Watykanie, gdzie przez jakiś czas za najlepsze rozwiązanie uznano zbiorową audiencję dla kilku szefów państw i rządów, którzy przyjadą na rzymski szczyt FAO. Obok prezydenta Iranu mieli tam być przywódcy Argentyny, Boliwii i Brazylii oraz kilku krajów Afryki. Nie wszyscy byli z tego zadowoleni, zrezygnowano zatem i z tego pomysłu.

Komentatorzy przypominają, że 11 czerwca papież przyjmie George'a Busha, któremu na pewno by się nie podobały kontakty Watykanu z Iranem.

Tagi: prezydent, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz