Notowania

gospodarka
01.10.2008 20:41

"Nie rozumiem intencji PiS ws. ponadpartyjnego porozumienia dla gospodarki"

Przewodniczący klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej Zbigniew Chlebowski powiedział, że nie rozumie intencji Prawa i Sprawiedliwości, które wzywa do ponadpartyjnego porozumienia dla gospodarki.

Podziel się
Dodaj komentarz

Propozycję taką zgłosiła wiceprzewodnicząca PiS Aleksandra Natalii-Świat. Chlebowski nie wie na czym miałaby polegać ta inicjatywa. Jak mówi, przypuszcza, że posłanka PiS również tego nie wie.

Według Prawa i Sprawiedliwości porozumienie zakładałoby współdziałanie rządu, opozycji, Narodowego Banku Polskiego, Komisji Nadzoru Finansowego, strony społecznej i związków zawodowych. Uczestnicy porozumienia współpracowaliby na rzecz ustabilizowania sytuacji gospodarczej.

Przewodniczący klubu parlamentarnego PO przyznał także, że obawia się o los polskich stoczni. Unijna komisarz do spraw konkurencji Neeli Kroes wydała negatywną opinię w sprawie programów restrukturyzacji zakładów. Zbigniew Chlebowski dodał, że ma nadzieję na akceptację rządowego planu ratowania stoczni przez Komisję Europejską.

To właśnie od całej Komisji Europejskiej zależy, czy polskie stocznie będą musiały zwrócić pomoc publiczną, co doprowadziłoby do ich upadku.

Tagi: gospodarka, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz