Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Nielegalni imigranci przekraczają polską granicę

0
Podziel się:

Z roku na rok rośnie liczba cudzoziemców próbujących nielegalnie przekroczyć polską granicę - wynika z najnowszego raportu bieszczadzkich pograniczników. W ubiegłym roku zatrzymali oni 26 grup nielegalnych imigrantów - łącznie 207 osób.

Z roku na rok rośnie liczba cudzoziemców próbujących nielegalnie przekroczyć polską granicę - wynika z najnowszego raportu bieszczadzkich pograniczników.

W ubiegłym roku zatrzymali oni 26 grup nielegalnych imigrantów - łącznie 207 osób. Liczba chętnych do przekroczenia polsko-ukraińskiej "zielonej granicy" w porównaniu do roku 2005 była o ponad 60 procent większa .

Dla nielegalnych imigrantów Polska rzadko kiedy jest docelowym krajem wyprawy. Zazwyczaj chcą przedostać się do Niemiec, Francji, Włoch czy Szwecji. Tam chcą znaleźć pracę i dołączyć do swych rodzin, którym wcześniej udało sie dostać do tych państw.

Przez polsko-ukraińską "zieloną granicę" najczęściej próbują przejść obywatele Wietnamu i Chin. Kilka dni temu bieszczadzcy pogranicznicy zatrzymali 8-osobową grupę Irakijczyków. Nielegalne przerzuty ludzi organizują głównie przewodnicy z Polski i Ukrainy. Coraz częściej jednak tym procederem trudnią się Rosjanie i Wietnamczycy.

wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)