Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
13.02.2012 16:47

Niemcy- Berlinale- Gierszał- nagroda

Jakub Gierszał znalazł się w gronie najbardziej obiecujących młodych aktorów europejskich. Wyróżnienie zwane Shooting Star (czyt. szuting star) polski aktor odbierze podczas wieczornej gali przy okazji festiwalu filmowego w Berlinie.

Podziel się
Dodaj komentarz

Gierszał znany jest polskiej publiczności z ról w takich filmach jak "Wszystko co kocham" czy "Sala samobójców". Ten drugi został w ubiegłym roku pokazany na Berlinale. Gala Shooting Stars co roku towarzyszy berlińskiemu festiwalowi. Jury nagrody dostrzegło u Jakuba Gierszała - jak to określono w uzasadnieniu - "czysty i unikalny talent, zdolny do pokazania kalejdoskopu emocji". Dla laureata nagroda Shooting Star stanowi szansę, aby pokazać się szerszej widowni i zagrać w międzynarodowych produkcjach.
Co roku nagrody Shooting Star otrzymuje 10-cioro młodych aktorów z całej Europy. Przed Jakubem Gierszałem tym wyróżnieniem uhonorowane zostały dwie Polki: w 2007 r. Agnieszka Grochowska, a trzy lata później Agata Buzek. W gronie laureatów nagrody są takie gwiazdy kina jak znany z "Goodbye Lenin" i "Bękartów wojny" Daniel Brühl czy obecny James Bond - Daniel Craig.

Informacyjna Agencja Radiowa/M. Wiśniewski, Berlin/łut/

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz