Notowania

wiadomości
05.06.2012 14:58

Niemcy-banki-KE

Komisja Europejska już jutro ma przedstawić szczegóły projektu unii bankowej, która ma pomóc w opanowaniu kryzysu zadłużenia w Europie. Między innymi o tej sprawie rozmawiali wczoraj w Berlinie kanclerz Niemiec Angela Merkel i przewodniczący Komisji Jose Barroso.

Podziel się
Dodaj komentarz

Po tym jak Niemcom udało się przeforsować pakt fiskalny, pojawiają się kolejne propozycje mające integrować politykę fiskalną w Europie. Jedną z nich jest właśnie unia bankowa czyli skoordynowany nadzór na europejskimi bankami, który w razie potrzeby przychodziłby z pomocą instytucjom finansowym zagrożonym bankructwem. Miałoby to zmniejszyć wzajemną zależność pomiędzy sektorami bankowymi, a finansami poszczególnych państw. Projekt unii bankowej, za którym opowiada się Jose Barroso, prawdopodobnie zostanie przyjęty na zaplanowanym na koniec czerwca szczycie Unii w Brukseli.
Komentując sprawę unii bankowej, niemieckie media donoszą, że rząd w Berlinie pracuje też nad szerokim programem na rzecz wzrostu gospodarczego w Europie. Oznacza to, że Angela Merkel ugięła się się pod presją europejskich liderów domagających się silniejszych impulsów dla europejskiej koniunktury.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz