Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
18.09.2012 11:50

Niemcy-bomba- detonacja-szkody

Władze miasta Viersen [czyt. Firsen] na zachodzie Niemiec szacują straty po kontrolowanej eksplozji bomby lotniczej z czasów drugiej wojny światowej. Saperzy zdetonowali ładunek w centrum miasta, bo próba jego rozbrojenia była zbyt niebezpieczna. To już drugi w ostatnich tygodniach podobny przypadek w Niemczech.

Podziel się
Dodaj komentarz

Pod koniec sierpnia detonacja bomby lotniczej w jednej z dzielnic Monachium spowodowała straty w wysokości kilku milionów euro. Także teraz w Viersen, zniszczenia są poważne. Eksplozja uszkodziła kilka okolicznych budynków, dwa z nich na razie nie nadają się do zamieszkania.
Ładunki, które zdetonowano w Monachium i Viersen, to amerykańskie bomby lotnicze z czasów drugiej wojny światowej. Saperzy nie próbowali ich rozbrajać ani wywozić na poligon, uznając to za zbyt ryzykowne. Bomby tego typu wyposażone są bowiem w skomplikowane zapalniki chemiczne.
Dwa lata temu w Goettingen próba unieszkodliwienia podobnego niewybuchu zakończyła się tragedią. W wyniku eksplozji zginęło trzech saperów.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz