Notowania

wiadomości
05.06.2012 16:47

Niemcy-lekarze-Tymoszenko

Lekarze z berlińskiej kliniki Charité (czyt. Szarite), którzy badali Julię Tymoszenko powątpiewają w to, że byłą ukraińską premier uda się wyleczyć w szpitalu w Charkowie. Sama Tymoszenko domaga się tymczasem przeniesienia do innej placówki albo do aresztu domowego.

Podziel się
Dodaj komentarz

Szef berlińskiej kliniki Karl Max Einhäupl poinformował, że stan Julii Tymoszenko co prawda lekko się poprawił, ale nie sposób przewidzieć czy w Charkowie możliwe jest jej całkowite wyleczenie. W tamtejszym szpitalu nie ma bowiem sprzętu niezbędnego do przeprowadzenia odpowiedniej terapii. Dyrektor kliniki skrytykował też warunki w jakich przetrzymywana jest była premier. Jak mówił przebywa ona w pokoju z zaklejonymi oknami i jest pod bezustanną obserwacją. Z relacji lekarza wynika też, że Tymoszenko życzy sobie przeniesienia do szpitala w Kijowie albo do aresztu domowego.
Była ukraińska premier odsiaduje wyrok siedmiu lat pozbawienia wolności za rzekome nadużycia przy zawieraniu kontraktów gazowych z Rosją. Od miesięcy skarży się na poważne problemy z kręgosłupem. Od kilku tygodni zajmują się nią niemieccy lekarze. Ukraińskie władze zgodziły się na to pod międzynarodową presją.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz