Notowania

wiadomości
22.05.2012 17:23

Niemcy-Polska- prasa -"Spiegel"

Obszerny artykuł na temat Polski znalazł się w najnowszym wydaniu niemieckiego tygodnika "Der Spiegel". Autorzy tekstu nie szczędzą pochwał pod adresem naszego kraju przypominając zmiany polityczne, gospodarcze i społeczne jakie zaszły w Polsce w ostatnich latach.

Podziel się
Dodaj komentarz

Im bliżej mistrzostw Europy w piłce nożnej tym częściej w niemieckiej prasie przeczytać można o Polsce. Tym razem w tygodniu "Der Spiegel". "Niewiele jest na świecie historii takiego sukcesu, jak ta która rozegrała się w Polsce po przełomie" - czytamy w obszernym artykule pod tytułem "Cud po sąsiedzku". Gazeta przypomina, że Polska jako jedyny kraj w Europie utrzymała wzrost gospodarczy w czasie najcięższego kryzysu. "Jeśli chodzi o wzrost w ostatniej dekadzie to Polska już jest mistrzem Europy" - piszą autorzy tekstu nawiązując do zbliżającego się Euro2012.
W artykule czytamy też o stabilizacji politycznej nad Wisłą, przemianach społecznych, a także o coraz lepszych stosunkach polsko-niemieckich. To początek końca zagorzałej wrogości ocenia "Der Spiegel" dodając, że oba kraje mogą się do siebie zbliżyć, tak jak wcześniej udało się to Niemcom i Francji.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz