Notowania

niemcy
20.11.2010 15:29

Niemcy - teatr - Warlikowski

Niemiecką premierę będzie miał dziś wieczorem (o godz. 20.00) spektakl Krzysztofa Warlikowskiego "Tramwaj". Przedstawienie oparte na sztuce "Tramwaj zwany pożądaniem" zostanie pokazane w ramach festiwalu teatralnego "Spielzeit Europa" w stolicy Niemiec.

Podziel się
Dodaj komentarz

Warlikowski, który już kilkakrotnie pracował w Niemczech, tym razem przywozi do Berlina spektakl przygotowany dla paryskiego Teatru Odeon. "Tramwaj", choć oparty na słynnym dramacie Tennesee Williamsa, znacznie odbiega od oryginału.
Polski reżyser zadbał o świetną, międzynarodowa obsadę aktorską. W roli głównej wystąpi gwiazda kina i teatru francuskiego Isabelle Huppert. W roli Stanleya Kowalskiego towarzyszyć jej będzie Andrzej Chyra.
"Tramwaj" zostanie w Berlinie pokazany pięciokrotnie w ramach renomowanego festiwalu "Spielzeit Europa". Jak podkreśla Jagoda Engelbrecht z instytucji Berliner Festspiele, która organizuje festiwal, Warlikowski dołącza tym samym do takich mistrzów teatru jak Tadeusz Kantor czy Krystian Lupa.
Spektakl Krzysztofa Warlikowskiego miał premierę w lutym w Paryżu. W kwietniu został pokazany w Warszawie, choć polska premiera została przesunięta ze względu na żałobę narodową po katastrofie smoleńskiej.

Tagi: niemcy, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz