Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Niemcy: apel o odszkodowania dla ofiar nazizmu

0
Podziel się
bErHpgDF

Niemcy-historia-nazizm

W przeddzień 75. rocznicy nocy kryształowej organizację żydowskie i romskie w Niemczech apelują do tamtejszych władz o odszkodowania dla żyjących ofiar nazizmu. Autorzy apelu podkreślają, że jest na to coraz mniej czasu.
Organizacje żydowskie i romskie zarzucają niemieckim władzom, że te celowo zwlekają z wypłatą odszkodowań. Wiele ofiar narodowego socjalizmu może przez to nie doczekać zadośćuczynienia. "Zamiast poruszających przemówień domagamy się czynów" - czytamy w apelu opublikowanym w niemieckiej prasie. Jego autorzy zwracają uwagę m.in na kilka milionów radzieckich żołnierzy, którzy w czasie wojny trafili do niemieckiej niewoli, a także na osoby, którym udało się przeżyć nazistowski program eutanazji. Jak podkreślono są to grupy, które wciąż upominają się o uznanie ich cierpień. Autorzy apelu zwracają się także do niemieckich władz o większe wsparcie finansowe dla muzeów działających na terenie byłych obozowych koncentracyjnych.
Jutro przypada 75. rocznica nocy kryształowej - czyli antyżydowskich rozruchów jakie ogarnęły całe Niemcy. Wydarzenia te uchodzą za wstęp do Holokaustu.

IAR

bErHpgEi
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)