Notowania

praca
05.09.2009 12:46

Niemcy: wystawa prac Wilhelma Sasnala

Od dziś w Düsseldorfie można oglądać wystawę prac Wilhelma Sasnala - jednego z ciekawszych malarzy młodego pokolenia. To największa poza ojczyzną ekspozycja prezentująca jego dorobek.           

Podziel się
Dodaj komentarz

Wystawa prezentowana w galerii K21 składa się z około 80 obrazów. Przedstawia przekrój twórczości Sasnala od debiutu pod koniec lat 90-tych aż po najnowsze prace.

Podobnie jak cały dorobek artysty, tak i jego najnowsza wystawa w Niemczech składa się z obrazów przedstawiających najróżniejsze motywy: od portretów syna i przyjaciół po cytaty z komiksów czy obrazy wybuchów atomowych.

Jak powiedział podczas wernisażu kurator wystawy Julian Heynen, sam artysta wybrał swoje obrazy w taki sposób, w jaki je maluje: błyskawicznie. Wilhelm Sasnal słynie z szybkiego, impulsywnego stylu malowania, opartego w dużej mierze na spontaniczności.

Jest jednym z najbardziej znanych polskich malarzy młodego pokolenia w Niemczech, gdzie porównuje się go z Gerhardem Richterem, Lucem Tuymansem, a nawet Royem Lichtensteinem. Nawet jego małoformatowe obrazy osiągają w Niemczech ceny do 20 tysięcy euro. Wystawa Wilhelma Sasnala w Düsseldorfie potrwa do 10 stycznia.

Tagi: praca, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz