Notowania

niemcy
22.09.2009 17:05

Niemcy: Zaprezentowano podręcznik do nauki języka polskiego

W Berlinie zaprezentowano pierwszy w zjednoczonych Niemczech podręcznik do nauki języka polskiego. Podręcznik zatytułowany "Witaj Polsko" ma status pozycji zalecanej przez rząd Niemiec.                     

Podziel się
Dodaj komentarz

Chociaż książki do nauki angielskiego, francuskiego czy rosyjskiego dostępne są na niemieckim rynku od lat, podręcznika do języka polskiego do tej pory brakowało. Dlatego pełnomocnik niemieckiego rządu ds. kultury Bernd Neumann nazwał dzisiejszą prezentację wyjątkowym wydarzeniem. "Ten podręcznik to ważny wkład w dialog polsko-niemiecki" - mówił Neumann podczas prezentacji.

Podręcznik "Witaj Polsko" skierowany jest do uczniów niemieckich szkół średnich. Składa się z dwóch tomów lekcyjnych, części gramatycznej i płyty CD. Materiał zawiera wiele odniesień do polskiej rzeczywistości, kultury i historii.

Prezentacja podręcznika odbyła się w jednej z berlińskich szkół, prowadzących naukę polskiego. Młodzi Niemcy chcą się uczyć naszego języka, licząc na to, że, jak mówią, pomoże im on w karierze zawodowej i kontaktach towarzyskich. Jednak w zgodnej opinii uczestników prezentacji, wciąż za mało Niemców zainteresowanych jest nauką języka polskiego.

Tagi: niemcy, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz