Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Niemcy: zdjęcia odkrytych obrazów już w sieci

0
Podziel się:
bEslzfGt

Niemcy sztuka kolekcja

W internecie są już pierwsze zdjęcia zrabowanych przez nazistów obrazów, które odkryto niedawno w Monachium. Na razie opublikowano 25 fotografii.
W sieci są już zdjęcia obrazów i rysunków autorstwa m.in Chagalla, Delacroix, Matisse'a czy Rodin'a. Umieszczono je na portalu lostart.de, który ma pomóc w ustalenia pochodzenie różnych dzieł sztuki. Eksperci muszą wyjaśnić historię setek obrazów, które wchodzą w skład ogromnej kolekcji odkrytej w Monachium. Większość z nich to dzieła zrabowane albo skonfiskowane przez nazistów w latach 30-tych i 40-tych.
Publikacja zdjęć w internecie to reakcja na rosnącą międzynarodową presję. Ujawnienie pełnej listy znalezionych obrazów domaga się m.in Światowy Kongres Żydów.
Tymczasem w samych Niemczech nie brakuje krytycznych opinii na temat postępowanie władz w tej sprawie. Wątpliwości budzi fakt, że przez ponad półtora roku nie poinformowano opinii publicznych o odnalezieniu kolekcji. Obrazy odkryto bowiem już na początku ubiegłego roku, ale ujawniono to dopiero na początku tego miesiąca.

IAR

bEslzfGW
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)