Notowania

bronisław komorowski
04.09.2010 12:01

Niemiecka prasa chwali Komorowskiego

Polska ma konstruktywnego prezydenta, ale nie ma sensu ożywiać Trójkąta Weimarskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jacek Turczyk)

Polska ma konstruktywnego prezydenta, ale nie ma sensu ożywiać Trójkąta Weimarskiego - piszą niemieckie gazety po wizycie prezydenta Polski w tym kraju.

Niemiecki dziennik _ Frankfurter Allgemeine Zeitung _ pisze, że Polska _ ma nareszcie konstruktywnego prezydenta _. W taki sposób gazeta komentuje wczorajszą wizytę Bronisława Komorowskiego w Berlinie.

Największy niemiecki dziennik pisze w komentarzu, że Polska w osobie Komorowskiego ma prezydenta, który realizację interesów swojego kraju widzi w konstruktywnej współpracy w Unii Europejskiej. Zdaniem autora komentarza, nie ma zagrożenia, że Komorowski będzie tak jak jego poprzednik prowadził odrębną politykę zagraniczną.

Podobnie o roli nowego prezydenta pisze _ Der Tagesspiegel . Berliński dziennik pozytywnie ocenia fakt, że - jak zaznacza - Bronisław Komorowski nie będzie określał swojej pozycji poprzez postawę przeciwną wobec rządu, na przykład w relacjach z Niemcami. _

_ Berliner Zeitung _ wątpi natomiast w sens ożywiania Trójkąta Weimarskiego, do czego prezydent Komorowski namawiał przywódców Niemiec i Francji. Zdaniem komentatora gazety, instytucja ta, powołana w latach 90-tych, aby utorować Polsce drogę do Unii, nie ma obecnie racji bytu. _ Nie potrzeba nam forum do odbywania tyleż miłych, co rytualnych rozmów _ - pisze _ Berliner Zeitung _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/203/t103371.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/komorowski;zalezy;nam;na;ukrainie;w;unii;europejskiej,187,0,669627.html) Komorowski: Zależy nam na Ukrainie w Unii Europejskiej Polska nie zamierza zamykać innym krajom drzwi do Wspólnoty.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/30/t109854.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zarzadzanie;gospodarcze;w;unii;powinno;byc;mocniejsze,185,0,669113.html) Zarządzanie gospodarcze w Unii powinno być mocniejsze Prezydent Komorowski spotkał się z szefem Rady Europejskiej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/76/t109644.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/komorowski;pierwszy;raz;jedzie;za;granice;-;do;brukseli,61,0,668221.html) Komorowski pierwszy raz jedzie za granicę - do Brukseli Prezydent spotka się z szefem Komisji Europejskiej.
Tagi: bronisław komorowski, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz