Notowania

drzwi
23.08.2009 12:04

Niemiecki rząd organizuje w ten weekend dni otwartych drzwi

Wszyscy chętni mogą zwiedzać urząd kanclerski i siedziby 14 ministerstw. Ministerstwa otwarte są, podobnie jak wczoraj, od 10.00 do 18.00. Zwiedzających kuszą możliwością zobaczenia miejsc, których na co dzień oglądać nie można, a także koncertami i festynami.

Podziel się
Dodaj komentarz

W ministerstwie spraw zagranicznych można na przykład zobaczyć nie tylko gabinet szefa dyplomacji, ale również pomieszczenie, w którym w razie potrzeby zbiera się sztab kryzysowy. Ministerstwo rolnictwa zachęca natomiast degustacją niemieckich produktów spożywczych.

Bez wątpienia jednak największą atrakcją dni otwartych drzwi jest możliwość spotkania gospodarzy poszczególnych resortów. Zwiedzających przyjmuje osobiście wielu ministrów - w końcu w Niemczech trwa kampania wyborcza. Także kanclerz Angelę Merkel można będzie dziś obserwować podczas nagrania wywiadu.

Niemiecki rząd organizuje dni otwartych drzwi już po raz jedenasty. W ubiegłym roku z tej możliwości poznania niemieckiej polityki "od kuchni" skorzystało aż sto tysięcy osób.

Tagi: drzwi, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz