Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polska
08.06.2008 11:44

Niemieckie media przed meczem Polska - Niemcy

Niemcy wierzą nie tylko w zwycięstwo w dzisiejszym spotkaniu z Polską, ale również w zdobycie tytułu piłkarskich mistrzów Europy. Pierwszy mecz obu drużyn w turnieju jest jednym z głównych tematów w dzisiejszej prasie.

Podziel się
Dodaj komentarz

Niemieccy komentatorzy zajmują się przede wszystkim swoją drużyną i składem, jaki przeciwko Polsce wystawi trener Joachim Loew. Zdaniem Bilda, w wyjściowej jedenastce znajdzie się dwóch urodzonych w Polsce piłkarzy - Miroslav Klose i Lukas Podolski.

Der Tagesspiegel wskazuje na słabe strony reprezentacji Niemiec: kłopot z obsadą pomocników na skrzydłach i niepewną ostatnio defensywę. "Za to w ataku jesteśmy mocni jak nigdy" - twierdzi berliński dziennik.

Dlatego niemieckie media uważają, że Niemcy zagrają wieczorem bardzo ofensywnie. Świadczyć mogą o tym również cytowane dziś słowa selekcjonera, że jego podopieczni podejdą do meczu "nawet z pewną zuchwałością". Zdaniem komentatorów, poważnym osłabieniem polskiej drużyny będzie nieobecność Jakuba Błaszczykowskiego, co Tagesspiegel nazywa hiobową wieścią dla Polski.

Sławny niegdyś piłkarz Franz Beckenbauer w wypowiedzi dla Bilda przewiduje powtórkę sprzed dwóch lat, czyli zwycięstwo Niemców 1:0 i bramkę w ostatniej minucie spotkania. A kanclerz Angela Merkel w wywiadzie dla Süddeutsche Zeitung twierdzi, że widzi Niemców w gronie faworytów i zdradza, że w emocjonujących momentach ... klnie podczas meczów.

Tagi: polska, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz