Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Niepubliczne Gimnazjum Fundacji "Dyslektyk" na warszawskim Mokotowie jest źródłem przecieku testu do internetu

0
Podziel się

Niepubliczne Gimnazjum Fundacji "Dyslektyk" na warszawskim Mokotowie jest źródłem przecieku testu do internetu - dowiedziała się Informacyjna Agencja Radiowa. Według świadków, dyrektorka tej szkoły została zatrzymana przez Policję i - jak mówią świadkowie - wyprowadzona ze swojego gabinetu w kajdankach. Z niepotwierdzonych informacji wynika, że w sprawę jest także zamieszana woźna szkoły. Obecnie placówka jest zamknięta.

bEgIfoKZ

W budynku, w którym znajduje się gimnazjum, mieszczą się jeszcze trzy szkoły: Studium Informatyki i Multimediów, Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące i Uzupełniające Technikum Handlowo-Menedżersko dla dzieci i dorosłych.

"Przeciek" ujawniono wczoraj. Policja zatrzymała już także 18-latka, który umieścił w internecie pytania z egzaminu.

W niepublicznym gimnazjum - jak poinformował szef Centralnej Komisji Egzaminacyjnej - naruszono również kopertę z pytaniami na jutrzejszy egzamin z języka obcego. W tej szkole test z języka obcego jutro nie odbędzie się, a jeśli okaże się, że testy mogły zostać przekazane dalej, egzaminu nie będzie w większej liczbie placówek.

bEgIfoLb

Sprawą rozpieczętowania koperty z jutrzejszymi zadaniami zajmuje się Okręgowa Komisja Egzaminacyjna. Bada ona, kto miał dostęp do kopert z zadaniami oraz czy jutrzejsze testy mogły zostać przekazane gdzieś dalej.

bEgIfoLC
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)