Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Niewypłacalność USA coraz bliżej

0
Podziel się:
bEDzihxN

Agencja ratingowa Fitch grozi obniżeniem wiarygodności kredytowej Stanów Zjednoczonych. To efekt braku porozumienia amerykańskim Kongresie w sprawie podniesienia limitu zadłużenia państwa. Na kompromis politykom pozostał już tylko jeden dzień.
Republikanie i Demokraci w Kongresie od dwóch dni mówią, że są bliscy porozumienia i że nie dojdzie do bankructwa USA.
"Od miesięcy powtarzam, że nie można dopuścić do niewypłacalności kraju, nie powinniśmy się nawet zbliżać do tego momentu" - mówił przywódca republikanów w Izbie Reprezentantów John Boehner. Przygotowany przez niego plan kompromisu z Demokratami szybko jednak runął bowiem okazało się, że nie ma poparcia wśród konserwatystów.
"Część naszej partii sprzeciwi się każdej propozycji. Mam nadzieję, że Senat cos wymyśli bo grozi nam katastrofa" - ubolewał republikański kongresman Peter King. To jego partię większośc Amerykanów obwinia za obecny kryzys.
A negocjacje na temat warunków podniesienia limitu zadłużenia USA przeniosły się znów do Senatu, gdzie podobno porozumienie jest bliskie ale oficjalnie niczego jeszcze nie ogłoszono. Dlatego właśnie agencja ratingowa Fitch ostrzegła o możliwości obniżenia wskaźnika wiarygodności kredytowej Stanów Zjednoczonych. Agencja wyraziła jednak przekonanie, że wkrótce limit zadłużenia USA zostanie podniesiony.

IAR

bEDzihyq
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)