Notowania

wiadomości
18.07.2011 14:18

NIK-PFRON-kontrola

Trzysta milionów złotych wydanych w ciągu trzech ostatnich lat na aktywizację zawodową niepełnosprawnych nie dało spodziewanych efektów, ocenia NIK. W raporcie Najwyższej Izby Kontroli podkreślono, że w urzędach pracy rejestruje się coraz więcej osób niepełnosprawnych, ale po odbyciu staży coraz rzadziej uzyskują one zatrudnienie. Według raportu, odsetek stażystów, którzy zostali zatrudnieni po odbyciu dofinansowywanego przez PFRON stażu, spadł z 71,5 proc. w 2007 r. do 36 proc. w roku 2010.

Podziel się
Dodaj komentarz

Rzecznik Izby, Paweł Biedziak, powiedział Polskiemu Radiu, że system powinien być "jeszcze raz przemyślany". Zauważył też, że analogiczne wady wykazuje system aktywizacji wszystkich bezrobotnych. Szkolenia nie są poprzedzone analizą rynku pracy, w efekcie ludzie kończą oni kursy i nadal nie znajdują zatrudnienia.
W ocenie NIK, w trakcie realizacji programów dla bezrobotnych niepełnosprawnych dochodziło do nieprawidłowości. Zmieniano zasady współpracy z organizacjami pozarządowymi, w tym zasady finansowania. W efekcie, wiele organizacji wycofało się z tych programów.

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz