Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

NIK: nie wszystekie szkoły gotowe na przyjęcie sześciolatków

0
Podziel się:
bEDyCPTp

NIK-szkoły-sześciolatki

Nie wszystkie szkoły są gotowe na przyjęcie sześciolatków - wynika z raportu NIK. Inspektorzy wymieniają w raporcie nieprawidłowości, które powinny zostać usunięte przed obowiązkowym skierowaniem sześciolatków do szkół. Dotyczą one zarówno funkcjonowania poszczególnych placówek, jak i całego systemu.
W 84 procent szkół nie zapewniono uczniom klas pierwszych możliwości pracy przy osobnym komputerze w pracowni komputerowej.
W prawie 44 procent placówek nie wyposażono sal lekcyjnych klas pierwszych w kilka zestawów komputerowych z dostępem do Internetu i oprogramowaniem odpowiednim do wieku. W prawie 20 procent szkół nie ma warunków do przeprowadzania lekcji wychowania fizycznego dla sześciolatków w sali gimnastycznej i na boisku. W prawie 10 procent szkół dla uczniów klas pierwszych nie zapewniono dostosowanych do wymagań ergonomii rozwiązań w sanitariatach szkolnych.
Wszystkie skontrolowane przez NIK szkoły zatrudniały nauczycieli posiadających pełne kwalifikacje do nauczania sześciolatków. Odpowiednia była też liczba sal dydaktycznych potrzebnych do prowadzenia zajęć z najmłodszymi uczniami - wynika z raportu NIK.

IAR

bEDyCPTS
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)