Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Niklewicz-Szwecja- UE - problemy klimatyczne

0
Podziel się:

Praca na rzecz osiągnięcia globalnego porozumienia klimatycznego jest jednym z priorytetów polskiej prezydencji w Radzie UE. Stwierdzenie, że przewodnictwo Polski może być zagrożeniem dla osiągnięcia porozumienia - tak jak sformułował to szwedzki dziennik "Svenska Dagbaladet" - jest całkowicie niezrozumiałe - oświadczył Konrad Niklewicz, rzecznik prasowy polskiej prezydencji w Radzie UE.

Wypracowanie strategii negocjacyjnej Unii Europejskiej było już przedmiotem dyskusji Ministrów Środowiska na nieformalnej radzie w Sopocie w dniach 11 - 12 lipca, zaś w kolejnych miesiącach będą trwały intensywne konsultacje w grupach roboczych. Ostateczna treść stanowiska UE na konferencję w Durbanie będzie wypracowane na formalnej Radzie Ministrów Środowiska 10 października w Luksemburgu i zatwierdzone na październikowej Radzie Europejskiej.
Konrad Niklewicz zapewnił, że Polska prezydencja będzie przygotowywać wspólne stanowisko jako bezstronny moderator. Dodał, że w trakcie dyskusji nad wspólnym stanowiskiem trzeba uwzględnić wszystkie głosy i opinie.
W 2008 r. na Radzie Europejskiej szefowie państw i rządów zgodzili się między innymi, że bez porównywalnego wysiłku innych krajów nie ma podstaw do zwiększania celu redukcyjnego w zakresie CO2.
Działania na rzecz ochrony klimatu muszą być skuteczne i obejmować wszystkich większych emitentów - to najważniejsze dla globalnej ochrony klimatu - oświadczył Konrad Niklewicz.

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)