Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nowa ekspozycja w muzeum im. Kraszewskiego w Dreźnie

0
Podziel się
bDmMmyqd

Jeszcze niedawno groziło mu zamknięcie, teraz powstało jak feniks z popiołów. W drezdeńskim muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego otwarto nową stałą wystawę poświeconą wybitnemu polskiemu pisarzowi. W uroczystości wzięli polski minister kultury Bogdan Zdrojewski oraz Bernd Neumann, pełnomocnik rządu Niemiec do spraw kultury i mediów.
Nowa ekspozycja została przygotowana przez Muzeum Literatury imienia Adama Mickiewicza w Warszawie. Joanna Magacz, kierownik muzeum Kraszewskiego, podkreśliła w rozmowie z niemieckim radiem MDR, że w placówce doszło do wielu zmian. Zmieniła się forma muzeum, dostaliśmy z powrotem eksponaty, ktore były wystawiane wcześniej - zaznaczyła.
Wystawa prezentuje wydarzenia z życia, twórczości i działalności Kraszewskiego od urodzin w 1812 roku do przyjazdu do Drezna w roku 1863.
Jeszcze kilka miesięcy temu placówce groziło zamknięcie. Władze Drezna szukały chętnego do zakupu budynku, w którym siedzibę ma muzeum. Po interwencji polskich władz placówkę udało się zreorganizować i przywrócić jej świetność.
Muzeum działa nieprzerwanie od 1960 roku.

Informacyjna Agencja Radiowa

bDmMmyqG
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)