Notowania

nowa
16.12.2009 08:24

Nowa lista leków refundowanych

Podziel się
Dodaj komentarz
  Od dziś wchodzi w życie nowa lista leków refundowanych. Wiceminister zdrowia Marek Twardowski podkreśla, że zmiany będą korzystne dla Narodowego Funduszu Zdrowia, który dopłaci do refundacji 45 milionów złotych mniej. Skorzystają także pacjenci, bo stanieje ponad 250 leków, które do tej pory nie były objęte zniżkami.
  Na listę refundacyjną trafiły nowe preparaty, stosowane między innymi w leczeniu [astmy](https://parenting.pl/astma), [mukowiscydozy](https://portal.abczdrowie.pl/mukowiscydoza), [fenyloketonurii](https://portal.abczdrowie.pl/fenyloketonuria) oraz nadpobudliwości psychoruchowej - czyli [ADHD](https://portal.abczdrowie.pl/adhd).
  Zdrożeje 28 pozycji z listy refundacyjnej. Prawie sto przestarzałych medykamentów zostanie usuniętych ze spisu.
  To dopiero druga w tym roku nowelizacja listy leków refundowanych. Zgodnie z prawem zmiany powinny być wprowadzane raz na kwartał, ale nie udaje się tego zrealizować.
  Resort zdrowia poinformował o nowelizacji listy leków 10 grudnia. [Farmaceuci](https://ranking.abczdrowie.pl/s/farmaceuta) protestowali, że mają zbyt mało czasu na wprowadzenie zmian cen leków do komputerów.
  NFZ wydał w tym roku na refundację leków  prawie 8 miliardów złotych.
Tagi: nowa, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz