Notowania

wiadomości
21.11.2013 11:50

Nowak złożył wniosek o zrzeczenie się immunitetu

Podziel się
Dodaj komentarz

Sławomir Nowak złożył wniosek, w którym zrzeka się immunitetu. Pismo wpłynęło do komisji regulaminowej i spraw poselskich. Zachowanie posła ma związek z postępowaniem prokuratorskim w sprawie nieprawidłowości w oświadczeniu majątkowym Nowaka.
W sobotę były minister transportu zapewniał, że jest niewinny zarzucanych mu przez prokuraturę czynów. Podkreślił, że zależy mu na jak najszybszym wyjaśnieniu swojej sprawy. Dodał, że liczy, iż sąd szybko oczyści jego imię.
Sławomir Nowak przypomniał, że prokuratura w przeszłości umarzała postępowania w sprawie posłów, którzy zapominali wpisać do swoich oświadczeń majątkowych np. samolotu. Tak było w przypadku Janusza Palikota.
Przyczyną dymisji ministra jest postępowanie warszawskiej Prokuratury Okręgowej. Chodzi o sprawę zegarka należącego do ministra, który nie został ujęty w poselskim oświadczeniu majątkowym. Według ekspertyz jest wart ponad 17 tysięcy złotych. W ocenie prokuratora, są podstawy do uznania, że poseł świadomie nie wykazał tego w oświadczeniu majątkowym. Za zatajenie tego Sławomirowi Nowakowi grozi do 3 lat więzienia.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz