Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
26.11.2012 13:51

Nowe zatrzymanie w sprawie Olewnika

Podziel się
Dodaj komentarz

Prokuratura - Olewnik - zatrzymanie

Zatrzymano mężczyznę, podejrzanego o utrudnianie śledztwa w sprawie uprowadzenia Krzysztofa Olewnika. Mikołaj B. jest też podejrzany o wyłudzenie pieniędzy od rodziny porwanego.
Rzeczniczka Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku Barbara Sworobowicz powiedziała Informacyjnej Agencji Radiowej, że Mikołaj B. został zatrzymany przez Wydział Pościgowy Centralnego Biura Śledczego. Był poszukiwany listem gończym i europejskim nakazem aresztowania w związku ze śledztwem w sprawie porwania i zabójstwa Krzysztofa Olewnika. Mikołaj B. jest podejrzany o popełnienie dwóch przestępstw: utrudniania śledztwa i oszustwa na szkodę Włodzimierza Olewnika, ojca Krzysztofa. Zastosowano wobec niego 14-dniowy areszt tymczasowy.
Barbara Sworobowicz nie chciała odpowiedzieć na pytanie o związki Mikołaja B. z Krzysztofem Olewnikiem. Powiedziała natomiast, że w najbliższych dniach planowane jest przeprowadzenie czynności procesowych z udziałem podejrzanego. Zapadnie też decyzja w sprawie zastosowania środka zapobiegawczego wobec Mikołaja B.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz