Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
08.04.2013 15:37

Nowe życie Ryszarda Kalisza

Podziel się
Dodaj komentarz

Ryszard Kalisz wykluczony z SLD i zawieszony w prawach członka partii - zdecydował sąd koleżeński ugrupowania. Uzasadnienie odczytał osobiście sam poseł Kalisz. Jak powiedział, nie będzie się odwoływał, teraz zaczyna nowe życie. O szczegółach swoich planów ma poinformować jeszcze w tym miesiącu.
Według uzasadnienia, odczytanego przez posła, jego działanie na rzecz konkurencyjnego projektu Europa Plus okazało się sprzeczne ze statutem SLD, a jego publiczne wypowiedzi uznano za naruszające dobre imię partii. I choć odwołanie od decyzji sądu można wnieść w ciągu dwóch tygodni, Ryszard Kalisz nie zamierza tego robić.
Poseł Kalisz mówił, że życie niesie niespodzianki. Jak przekonywał, myślał, że będzie członkiem SLD "po wsze czasy". "SLD się zmienił, Ryszard Kalisz - nie" - tak poseł uzasadniał swoje ruchy. Kolejny krok posła to "nowe życie". Nie uzasadnił jednak na czym ono polega. Szczegóły mamy poznać jeszcze w tym miesiącu.
Kłopoty popularnego polityka zaczęły się, gdy postanowił zaangażować we współpracę z Europą Plus - inicjatywę Janusza Palikota i Aleksandra Kwaśniewskiego. Dzisiejsza decyzja sądu koleżeńskiego to reakcja na ten alians.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz