Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nowi wiceprzewodniczący w PO

0
Podziel się

       Sławomir Rybicki, Waldy Dzikowski, Ireneusz Raś, Wojciech Wilk, Izabela Katarzyna Mrzygłocka, Małgorzata Kidawa-Błońska, Rafał Grupiński i Jarosław Gowin - to nowi wiceprzewodniczący klubu Platformy Obywatelskiej. Skarbnikiem klubu została Magdalena Kochan, a sekretarzem Czesław Mroczek.

bEhsHesB

Największe poparcie zdobył poseł Rybicki. Drugie miejsce pod względem głosów uzyskał Waldy Dzikowski, który nie krył satysfakcji z wyniku wewnętrznych wyborów: Dzikowski przypomniał, że po raz trzeci startował do funkcji wiceprzewodniczącego klubu, i że tym razem zdobył 3/4 głosów."Znaczy, że mnie lubią i szanują" - ocenił.

Natomiast jedną z nowych twarzy w prezydium klubu PO jest Jarosław Gowin, który zapowiada ciężką pracę na rzecz PO w parlamencie. Mówił, że jego ambicją będzie zainicjowanie wewnętrznych debat politycznych, których w ostatnich latach "bardzo brakowało".

Ze stanowiskiem wiceprzewodniczącego pożegnał się Janusz Palikot. Deklarował, że nie będzie zgłaszał swojej kandydatury, i dotrzymał słowa - poinformował szef klubu Tomasz Tomczykiewicz:

bEhsHesD

W głosowaniu na wiceprzewodniczących przepadli: Sławomir Nowak, Iwona Śledzińska-Katarasińska, Krystyna Skowrońska i Joanna Mucha, którzy nie zyskali uznania w oczach partyjnych kolegów.

bEhsHete
wiadomości
KOMENTARZE
(0)