Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

O 21:00 Koniunkcja Księżyca z Wenus

0
Podziel się

Miłośnicy astronomii mogą dziś wieczorem oglądać na niebie niezwykle efektowne zjawisko. Po zachodzie słońca, około godziny 21:00 będzie można obserwować koniunkcję Księżyca z Wenus.

bEgDICzp

"Oba obiekty znajdą się wyjątkowo blisko siebie" - powiedział IAR Arkadiusz Olech z Centrum Astronomicznego PAN w Warszawie. Srebrny Glob będzie w dodatku tuż po nowiu. "Cienki rogalik i wyjątkowo jasna Wenus będa tworzyć wyjatkowo przyjemne dla oka zjawisko" - tłumaczy Olech.

Koniunkcję można obserwować bez specjalistycznego sprzętu. Wystarczy wyjść po zachodzie słońca na zewnątrz, potrzeć na zachodnią część nieba i podziwiać zbliżenie Książyca z Wenus.

Jedyną przeszkodą może okazać się pogoda. Jeśli niebo wieczorem będzie mocno zachmurzone zjawisko nie bedzie widoczne. Jeśli jednak będą tylko drobne chmury, oba obiekty niebieskie "przebiją się" przez nie i będą widoczne.

bEgDICzr

Pocieszeniem dla miłościków zjawisk astronomicznych może być fakt, że jeszcze jutro Księżyc będzie równie blisko Wenus. Jeśli jednak i jutro pogoda nie dopisze można poczekać na kolejną koniunkcję. Na szczęście do zbliżenia Księżyca i Wenus dochhodzi kilka razy w roku.

bEgDICzS
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)