Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

O. Parzyszek: Misja w Kościele osób konsekrowanych niezastąpiona

0
Podziel się

Misja w Kościele i w świecie osób konsekrowanych jest niezastąpiona. Podkreślił to w homilii w warszawskiej archikatedrze prowincjał Księży Pallotynów ojciec Czesław Parzyszek.

bEgHLGlN

Przypomniał też, że - obchodzony z inicjatywy Jana Pawła II w święto Ofiarowania Pańskiego - Dzień Życia Konsekrowanego, ma pomóc odkryć w świetle wiary piękno takiego życia. "Osoby konsekrowane na pierwszym miejscu przekazują prawdę o świętości i nienaruszalności życia każdego człowieka, od poczęcia aż do naturalnej śmierci" - mówił ojciec Parzyszek, nawiązując do hasła obecnego roku duszpasterskiego "Otoczmy troską życie".

Prowincjał Księży Pallotynów przywołał też słowa Jana Pawła II, że miarą cywilizacji jest stosunek do życia, a cywilizacja, która odrzuca bezbronnych zasługuje na miano barbarzyńskiej.

Ojciec Parzyszek zwrócił uwagę na zaangażowanie osób kosekrowanych w pomoc tym, których życie jest zagrożone. Przytoczył wiele przykładów działania kapłanów oraz wspólnot i zgromadzeń zakonnych: pomoc nowonarodzonym, a niechcianym dzieciom, prowadzenie domów opieki zarówno dla dzieci jak i dorosłych, posługi w szpitalach i hospicjach oraz wspierania samotnych, opuszczonych i bezrobotnych.

bEgHLGlP

Zachęcił też osoby konsekrowane, by dalej służyły życiu z oddaniem i odwagą nie tylko przeciwstawiając się "cywilizacji śmierci", ale także tworząc środowiska, w których człowiek powinien żyć i się rozwijać.

Mszy świętej w archikatedrze przewodniczył biskup Marian Duś, który złożył wszystkim osobom konsekrowanym życzenia, aby swoje zadania wypełniały zgodnie z zobowiązaniami i zawsze szły drogą wskazaną przez rady ewangeliczne.

Nawiązując do przypadającego dziś w Kościele święta Ofiarowania Pańskiego - zwanego świętem Matki Bożej Gromnicznej - biskup Duś podkreślił, że święcone w tym dniu świece mają przypominać o tym, że to Jezus Chrystus jest światłością świata.

bEgHLGmq
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)